Za co odpowiedzialny jest wynajmujący samochód

Brzmi wspaniale, prawda? Wynajem samochodów to bardzo praktyczne rozwiązanie, które z każdym dniem zyskuje nowych zwolenników. Nic w tym dziwnego. Zakup własnego auta jest bardzo kosztowny, a i jego utrzymanie nie należy do najtańszych. W dodatku nieustannie trzeba o czymś pamiętać – o przeglądzie, wymianie opon, ubezpieczeniu. Należy liczyć się również z niespodziewanymi wydatkami, gdy pojazd się popsuje. Dlatego właśnie wypożyczenie samochodu jest obecnie tak popularne!

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów?


Przede wszystkim zwróć uwagę na flotę, którą dysponuje firma. Czy znajdują się w niej pojazdy najwyższej klasy? Czy którymś z dostępnych aut mógłbyś jeździć? Dowiedź się także, jak często samochody podlegają kontrolom technicznym i jaki jest stan ich wyposażenia. Następną ważną sprawą, na która powinieneś zwrócić uwagę jest cena oraz umowa. Sprawdź czy kwoty wynajmu są atrakcyjne i czy warunki umowy Ci odpowiadają. Dowiedź się, czy będziesz jedyną osobą, która może prowadzić samochód i jak powinien być on użytkowany. Zadawaj pytania, dzięki którym zyskasz pewność, że trafiłeś na odpowiednią wypożyczalnie samochodów.

Za co odpowiedzialny jest wynajmujący samochód?


To ważne pytanie, które zdecydowanie powinieneś zadać. Jako najemca musisz wywiązać się z paru obowiązków, które określone są w regulaminie. Wypożyczalnia samochodów zastrzega, że pojazd nie może być oddany osobie trzeciej bez pisemnej zgody firmy wynajmującej. Oznacza to, że tylko Ty możesz prowadzić wynajęte auto. Oczywiście samochód może być prowadzony tylko przez osoby, które posiadają ważne prawo jazdy. O auto należy dbać, stosując odpowiedni rodzaj paliwa i regularnie sprawdzając poziom płynów (chłodzącego, hamulcowego, oleju silnikowego i do spryskiwaczy). Należy kontrolować ciśnienie w oponach oraz oświetlenie samochodu. Wypożyczalnia aut podkreśla, by w razie szkody, awarii bądź zniszczenia niezwłocznie skontaktować się z pracownikami firmy wynajmującej pojazd. W wynajętym samochodzie obowiązuje zakaz palenia papierosów oraz przewożenia zwierząt. Wypożyczalnia samochodów zastrzega, że wynajętym pojazdem nie można brać udziału w rajdach oraz zawodach, a zwrot auta następuje w miejscu i czasie określonym umową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *